Terve Mika !
Vastaanpa tähän kohtaan " parhaat rannat ":
Kokeilkaapa Timmendorf Strand und Niendorf noin 15 km Lubeckistä. Seudulla on useita camping-alueita mistä valita.
Timmendorf Strand on ollut meille huilipaikka, ja olemme olleet vain parilla camping alueella ja muuten alueen Stelltplazeilla.
Tosi hieno paikka, seitsemän km:n pitkä hiekkaranta, vanhan-ajan viehko kylpylä, idyllinen kalasatama, hyviä ravintoloita, ja ihania kahviloita, ja jätskibaareja, ym.ym. Lähellä lapsille aktiviteetteja mm. Sea - Life Center, ( Hansa Park ).
Alkukesästä vielä hiljaista, heinä-elokussa todella vilkasta loma- ja rantaelämää. Jos olette matkailu - autolla liikkeellä VogelPark 2:ssa on Stelltplaz, aivan kalasataman välittömässä tuntumassa, ja kaikki palvelut kävely- tai fillarimatkan päässä, jos viihdytte vain yön tai kaksi, tai haluatte vain tsekata rannat ja paikat on tämä hyvä tukikohta.
Hyvää reissua Teille !
Terveisin : Arja