Hannu Lehtimäki MAT:n johtoon

Hannu Lehtimäki MAT:n johtoon

16.4.2002

Matkailuajoneuvoalan Tuottajat ry (MAT) on valinnut yhdistyksensä uudeksi puheenjohtajaksi markkinointipäällikkö Hannu Lehtimäen Oy Lohja Caravans Ab:stä. Lehtimäki on toiminut alalla jo yli kolmekymmentä vuotta.

MAT:n hallitukseen kuuluvat lisäksi Risto Herranen(Mardicap Oy), Atso Muuronen (Suomen Vaunuosa Oy), Tapani Uoti (Tapani Uoti &Co) ja Kai Wiik (Touring Camp Oy(Hymer Center). Yhdistyksen asiamiehenä toimii diplomi-insinööri Seppo Pietiläinen.

MAT on matkailuajoneuvoalan valmistajien ja tuottajien yhdistys, jonka tehtävänä on matkailuajoneuvoalan kehittäminen sekä matkailuajoneuvojen käytön ja käyttöturvallisuuden edistäminen. Yhdistyksen jäseninä on 97 %matkailuvaunujen tuottajista ja maahantuojista ja 82 % matkailuautojen vastaavista yrityksistä.TP.