2010 Unkarin FICC-Ralli peruutettu
2010 Unkarin FICC-Ralli peruutettu
17.6.2009
Unkarin Camping & Caravanning järjestö on ilmoittanut, ettei se tässä taloudellisessa tilanteessa kykene järjestämään vuoden 2010 FICC-Rallia.
FICC:n yleiskokous myönsi Unkarin järjestölle FICC Rallin 2010 järjestelyoikeudet kaksi vuotta sitten. FICC:n hallitus nimesi yhdyshenkilöksi ralliin Eero Ollilan.
Unkarin järjestö aloitti rallivalmistelut normaalilla tavalla, valitsi rallipaikan ja hankki rallille taloudellisia tukijoita. Maailmanlaajuisesta taloudellisesta tilanteesta johtuen tapahtuman sponsorit ovat joutuneet vetäytymään rallin tukemisesta. Unkarin järjestö katsoo, ettei sillä tässä tilanteessa ole taloudellisia mahdollisuuksia järjestää rallia.
FICC:n sääntöjen mukaisesti FICC:n hallitus etsii rallijärjestäjää ja myöntää myöhemmin järjestelyoikeudet parhaalle mahdolliselle hakijalle. SF-Caravan informoi jäsenistöä heti kun uusi järjestäjä ja rallipaikka on päätetty.
Uutiset ja tiedotteet
Leirintäoppaan jakelu viikolla 15 31.3.2026
Harri Järveläinen ja Pirjo Kuisma ehdolla SF-Caravan ry:n puheenjohtajaksi 25.3.2026
Rengasasioissa palveleva Autotek uusi jäsenetukumppani 23.3.2026
SF-Caravan mukana Matkailuautolla Euroopassa -TV-sarjan uudella kaudella 20.2.2026