Kai Ahonen, lainaus : " Tuohon naapuriksi tuli sakemanni, joka myy noita adaptereita joka lähtöön, Carthagon tuulilasi täynnä erinäköistä vempainta ja vimpainta, on siinä sorvarilla puuhaa, kuka noita sorvaileekin.
Jos näen huomenna sen heebon, käyn kysymässä onko suomi-lisä pelkkää legendaa, ja saisiko kuitin. "
Hehheh, sakemannilla suomi-lisä ? .Ja mihinkäs vertaisit ? Paitti jos olet kurkkinut ebaysta mun hintani..
Kyseessä on mun jälleenmyyjä, ja kutin saat varmasti. Näkyy adapyerimynnillään vaurastuneen, kun on Karthagon ostanut. Lie melko kannattavaa hänellekin. Hän ei kyllä kelletahansa kerro mistä tavaransa ostaa, semmoinen on meillä sopimus.
Ei silti, jokaisella on mahdollisuus ostaa noita adaptereita, minimierä on yleensä 200 kpl / osa, ja koko Euroopan kattavaan adapterisettiin mahtuu n. 40 erilaista osaa. Varoventiilin hiluja ja erikokoisia tiivisterenkaita suurin osa. Itse adaptereita on vain neljälle erilaiselle LPG-täyttöpumpulle.
Tai sitten olet kävellyt mun Monaco-bussin editse. Hyymerini on sen takana, ja Smart, molemmat Suomi-kilvissä.
Minä annan satunnaisille suomalaisille ostajille aina alennuksen, jos ovat SFC-jäseniä, ja kuitin tietysti. Onhan mulla Suomessa kirjanpitotoimisto, joka hoitaa alvien ym verojen ja laskujen maksut. Vain puhtaalla pelillä pärjää, niin ja hyvillä tuotteilla tietty. Itse kehitetyillä ja muiden osaavien sorvaaminakin, automattisorvilla. Se suomalainen kirjanpitotoimisto ja
sorvarikin tykkää kun saa duunia. Kiva saada osallistua muidenkin työllistämiseen kuin itsensä.
Viimeksi kirjoitin kuitin turvalukosta Laineen Raimolle. Kysäise kun tapaatte.