Päivitin tuon kartan
http://goo.gl/maps/xFW0Q
Linkki sinne löytyy myös minun kotisivulta joka on helpompi muistaa.
http://www.saunalahti.fi/hamal0 viimeinen merkki on siis "nolla"
Samalla mietin kuitenkin teinkö turhaa työtä ja kannattako Puolan karttaa päivittääkään.
VOP keskustelun perusteella kun kaikki kuitenkin löytyy netistä, tosin en ymmärrä kuinka ne sinne joutuu jos kukaan ei niitä sinne lataa.
Alunperin tein nuo kartat omaan käyttöön, mutta niistä oli muutkin kiinnostuneet joten pistin ne julkisiksi.
Samalla mietin pidänkö tuon kotisivuni edelleen olemassa, kun matkailu ulkomailla on käynyt vähiin.
Tosin siellä mainitut paikat ovat pysyviä, pitäsi saada muilta paikkoja joita lisällä, vaan tulee jo nyt roikuttua PC:llä turhan paljon.
Kävimme viime kesänä "vain" Puolassa Baltian kautta, itselle se tuntuu kotimaan matkailulta, jollekin se saattaa tosin olla jännittävä ensikokemus ulkomailla matkailuun.
Em. ei tarkoita minkäänlaista kehua, polte on pidemmälle, mutta vaimo on alkanut aristelemaan kahdestaan matkustelua. Aikoinaan kierreltiin paljonkin ympäri Eurooppaa kahdestaan.
Ymmärrän häntä hyvin, sillä hän on ummikko suomalainen ilman ajokorttia, eli on täysin riippuvainen minun kunnosta reissussa.
Tuo uusi Vop-sivustokaan ei ole ottanut tuulta alleen vain 10 jäsenellä.
Innostuin ensin, että sinne voinkin siirtää omansivuni tiedot, vaan taitaa olla sillä sama kohtalo kuin VOP kerholla, eli hiipuu tekijöiden puutteeseen.
Siis kun kaikki on kuitenkin netissä, niin miksi nähdä vaivaa