ESNANKEIDAS OÜ kiittää asiakkaitaan,yhteistyökumppaneitaan koko 14 vuoden ajalta mielekkäästä yhteistyöstä monista teistä tullut hyviä ystäviäkin.
Aikakello raksuttanut ,nyt on aika siirtyä pensori titteliä kantamaan 50v tullu täyteen leivän eteen raatamista ja virallinen eläkeikä livahtanu ohi.On aika muistella mahtavia hetkiä Esnankeitaalla samoin satoja yöreissuja possutornissa
asikkaitten kanssa possuja katellen.
ESNANKEIDAS laittaa virallisesti luukut kiinni,toki pihayöpyminen pelaa kuin ennenkin,tosin puusaunan joutuu itte lämmittää nurmikko voi olla pitempää johon olette tottuneet.Valvonta pelaa kuin ennen kukaan ei pääse tulemaan eikä lähtemään ilman jälkeä jättämättä siitä pitää huolen valvonta järjestelmämme joka tyhjentyy kerran vuorokaudessa jos ei huomautettavaa ole kaikkiin se reagoi
kissaa suurempiin kulkijoihin. Kesäsi tulee oloohjeet talon seinälle.
Heinäkuun alkupuolella talon maalaustalkoot ole päivä - puolitoista talkoissa saat
leiriytyä viikon rahatta sähkön kanssa ! Asiasta ilmoitellaan keväällä 2015.
Toukokuussa perinteinen retki Riikaan linja-autolla todella edullisesti .tänävuonna oli 70 € matkat,oppaanpalvelut,yöpyminen aamupala,päivällinen.Mitä ensivuonna vielä en tiedä mut edullinen tulee olemaan,lähtö tietysti ja paluu Esnakeitaalta.
Esnankeidas on laitettu myyntiin, tai halukkaille vuokrataan."Renkaan potkijoita "
käynyt jo Japanista ja Canadasta saa nähdä kuka ehtii ensiksi.
Hyvää Joulun aikaa ja rauhaa toivottaa ESNAN tontut.
Käyttäjän lisäys viestiin 14.12.2014 klo 14:25:56
Kotisivut lopetettu ! meidät tavoittaa vanhoista puhelin numeroista tai E.mailista salakkamaki@gmail.com