Kake, "Teki tikusta asiaa"!
No niin, mitäs asiaa tikusta sitten sais? Saattais saada sitä tikkuviina-asiaa, johon viittasit tai sitten hammastikku-asiaa.
Jos haluaa hammastikku-asiaa täytyy mennä hammaslääkäriin, jos ei sinne ole asiaa, ei sinne kannata mennä.
Mutta jos edelleen on hammastikku-asiaa, kannattaa mennä hammastikku-lääkärille, siis semmoiselle joka hoitaa niitä hammastikkualääkäriasioita.
Siellä se vaiva sitten helpottaa, kunhan saa tikut pois suustaan.
Mutta jos ei ole asiaa sinnekään, kannattaa mennä tikkulääkärille, kyllä se osaa ne tikkuhommat kun on asiantuntija.
Ja jos satut sellaiselle, joka ei ole niinkään asiantuntija niin kannattaa ottaa puhelinluettelo kännyyn ja katsella sieltä uusi doctor No ja soittaa sille!
Jos se ei vastaa sitten kannattaa pitää se luettelo edelleen kädessä ja soitella vaan uudelleen ja uudelleen uudelle lääkärille, kunnes saa avun asiaansa!
En nyt tässä muutakaan hetimmiten keksinyt, joten koitahan pärjäillä!
Ai hitsi, missähän hammastikut lienevät, jäi toi kotiviini hampaankoloon!
Winemaker